Druga edycja rodzinnego “Pikniku na FEST” za nami!

W minioną sobotę, 22 czerwca 2024 r. na poznańskiej Cytadeli tysiące Wielkopolan odpowiedziały na zaproszenie Pana Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego do wspólnego świętowania 20-lecia obecności Polski, a w szczególności Wielkopolski, w Unii Europejskiej. Piknik stał się świetną okazją do pokazania mieszkańcom jak fundusze unijne pomogły rozwinąć się różnym gałęziom samorządowym i regionom.
Sercem imprezy było Miasteczko Samorządowe, gdzie można było zapoznać się z działalnością Urzędu Marszałkowskiego, a także instytucji i jednostek Samorządu Województwa Wielkopolskiego w całym regionie.
Na stoisku „𝗚𝗘𝗢𝗗𝗘𝗭𝗝𝗔” (https://sipww.pl/pl/) przygotowaliśmy dla uczestników liczne atrakcje, w których mieli okazję poznać świat geodezji, map i danych przestrzennych: geodezyjne pomiary teodolitem, quiz – rozpoznawanie obiektów na ortofotomapie, malowanie twarzy, foto ramkę, układanie puzzli, kolorowanki, szachy czy warcaby, a przy okazji wygrać przeróżne SIPowe gadżety, m.in.: magnesy, balony, piórniki, zestawy memo, opaski magnetyczne, długopisy, cukierki, torby i zakładki do książek.
W namiocie głównym swoje wystąpienie miała Pani Hanna Mierzwiak – Dyrektor Biura Geodety Województwa, która podczas krótkiej rozmowy z prowadzącymi odpowiedziała na pytania dotyczące m.in. tego czym jest właściwie SIPWW, dla kogo jest przeznaczony oraz jakie ciekawe informacje można w nim znaleźć.
Do zobaczenia za rok!