X Konferencja pt. „Delimitacja i demarkacja granic Odrodzonej Rzeczypospolitej. Znaki graniczne na ziemiach polskich.” w Lusowie

W dniu 29 czerwca gościliśmy w Lusowie na X Konferencji pt. „Delimitacja i demarkacja granic Odrodzonej Rzeczypospolitej. Znaki graniczne na ziemiach polskich.” organizowanej przez:

  • Muzeum Powstańców Wielkopolskich im. Generała Józefa Dowbora Muśnickiego w Lusowie,
  • Główną Komisja Historii i Tradycji Stowarzyszenia Geodetów Polskich,
  • oraz Stowarzyszenie Geodetów Polskich Oddział Wielkopolski w Poznaniu.

W programie sesji referatowej znalazło się wystąpienie Pani Hanny Mierzwiak (Geodeta Województwa Wielkopolskiego, Dyrektor Biura Geodety Województwa) dotyczące możliwości wykorzystania nowoczesnych technologii przestrzennych w prezentacji tematyki odnoszącej się do Powstania Wielkopolskiego. Podczas prelekcji przedstawiony został subportal “Śladami dziejów Wielkopolski” (https://sipww.pl/imapclient/#gpmap=gpSIPWW_dane_historyczne) nagrodzony Główną Nagrodą w konkursie  Internetowa  Mapa Roku  im. Krzysztofa Buczkowskiego 2024 organizowanym przez Stowarzyszenie Kartografów Polskich.

Konferencja była okazją do podziękowań dla Pana Waldemara Sztukiewicza, uznanego eksperta w dziedzinie geodezji i kartografii, wieloletniego prezesa Stowarzyszenia Geodetów Polskich Oddział Wielkopolski, wykładowcy akademickiego, za inspirację oraz przekazanie materiałów niezbędnych do utworzenia nagrodzonego subportalu. Geodetka Województwa wręczyła Panu Sztukiewiczowi “Atlas Rzeczypospolitej Polskiej”, wydany przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii.