Kosmiczne świętowanie! Piknik na FEST w Poznaniu i Lesznie!

Czwarta edycja „Pikniku na Fest” już za nami! To wyjątkowe wydarzenie, zorganizowane z inicjatywy Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka, ponownie zgromadziło tysiące mieszkańców, stając się doskonałą okazją do wspólnego świętowania.

Całe wydarzenie zostało podzielone na dwa etapy. Pierwsza część pikniku odbyła się w sobotę, 13 czerwca, na lotnisku w Lesznie, gdzie bawiły się tłumy Wielkopolan. Tydzień później, 20 czerwca, piknikowa atmosfera znów zawitała na poznańską Cytadelę. Oba dni uświetniły wyjątkowe, wieczorne koncerty wspaniałych artystów – na scenie wystąpili: Ania Dąbrowska, Małgorzata Ostrowska, zespół Raz Dwa Trzy, Natalia Kukulska, Natalia Szroeder oraz Krzysztof Zalewski.

Tegoroczna edycja pikniku odbyła się pod hasłem „Wielkopolska ma talent!”, a jej motywem przewodnim był kosmos. Chcieliśmy w ten sposób pokazać, że nasz region to prawdziwa „Konstelacja Wielkopolska” – pełna gwiazd, czyli ambitnych ludzi, instytucji i lokalnych wspólnot, które wspólnie tworzą nowoczesną i konkurencyjną przyszłość.

GEODEZJA NA FEST!

Sercem imprezy było Miasteczko Samorządowe. Odwiedzający mogli tam z bliska poznać różnorodną działalność Urzędu Marszałkowskiego oraz jednostek Samorządu Województwa.

Na naszym stoisku „GEODEZJA” przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, które pozwoliły uczestnikom odkryć fascynujący świat map i danych przestrzennych. Chętni mogli spróbować swoich sił w pomiarach teodolitem, zrobić pamiątkowe zdjęcie w fotoramce, wziąć udział w grze terenowej „Z mapą po Cytadeli”, przejść „Kosmiczny Labirynt z mapą” czy sprawdzić wiedzę w quizie z kołem fortuny. Na najmłodszych uczestników czekało również malowanie twarzy.

Oczywiście nie zabrakło też naszych kultowych, SIP-owych gadżetów! Rozdaliśmy mnóstwo upominków, w tym m.in. parasole, wachlarze, puzzle, torby, kompasy, magnesy i pluszowe misie.

Dziękujemy, że byliście z nami i… DO ZOBACZENIA JUŻ ZA ROK!